Samochody Radio Control

SOBOTA I NIEDZIELA 8-9 Lipca - Przez 2 dni imprezy każdy będzie mógł spróbować swoich sił na wypożyczonym modelu firmy RC ART, która przygotowała dla Państwa piękny to oraz kilka modeli samochodów zdalnie sterowanych. To super zabawa nie tylko dla najmłodszych fanów motoryzacji.

NIEDZIELA 9 Lipca - RAJD MOTO SHOW BIELSKO-BIAŁA RC


„Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców", odcinki specjalne na rajdach samochodowych są pełne zakrętów od szerokich patelni, na których można lecieć bokiem po ciasne i techniczne sekcje. Właśnie dzięki tej różnorodności, prędkości, adrenaliny i rywalizacji tak kochamy sporty motorowe. Kilkanaście lat temu w Czechach powstała dziesięć razy mniejsza wersja tej dyscypliny, czyli rajdy modeli zdalnie sterowanych

Od tamtego czasu dziedzina bardzo dynamicznie się rozwija nie tylko w Europie ale i np. w Stanach, a także Japonii.

W Polsce działa obecnie 5 lig, Śląska, Dolnośląska, Mazowsza, Toruńska i Polska, która ma rangę Mistrzostw Polski. Podczas Moto Show odbędzie się Eliminacja Śląskiej Ligi Rajdowej czyli 1 Kryterium Moto Show Bielsko Biała. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 odcinków specjalnych, na których będą musieli się zmierzyć z sobą, modelami i czasem.


Modele, którymi poruszają się zawodnicy ligi jak i osoby chętne do wynajmu to zaawansowane samochody elektryczne w skali 1:10. Tak jak w prawdziwych rajdach największe znaczenie ma przyczepność a więc i tu mamy opony na różne nawierzchnie o różnych mieszankach, są modele opon posiadające aż różnych mieszanek twardości. Zawieszenie jest w pełni regulowane, a więc możemy regulować, zbieżność, kąt pochylenia kół, a także zwrotnicy, W dyferencjałach regulujemy poziom blokowania, a w amortyzatorach poza wymiennymi sprężynami możemy regulować odbicie i tłumienie. Wszystkie te ustawienia są korygowane w celu uzyskania jak największej przyczepności na odcinku. Większość silników na których poruszają się zawodnicy to bezszczotkowe, których regulatory można programować od siły startu przez siłę hamowania, po krzywe gazu.

Zgodnie z regulaminami karoserie umieszczane na podwoziu muszą mieć swoją rajdową historię czyli wystartować przynajmniej w jednym rajdzie 1:1 natomiast malowanie jest dowolne. Większość karoserii jest licencjonowanych, a więc są odwzorowane w najmniejszych szczegółach. Na trasach Śląskiej Ligi Rajdowej znajdziemy znane z obecnych czasów Lancery EVO czy Subaru Imprezy z różnych lat produkcji, można również znaleźć Fieste czy Polo WRC, a także starsze klasyki jak Lancia Delta Integralle HF, Toyote Celice GT4 czy Datsuna 240Z.

Zapraszamy wszystkich do udziału w evencie i wypożyczaniu modeli lub jak macie swoje modele zapisaniu się i wystartowaniu w Kryterium Moto Show. Szczegółowe informacje na temat Kryterium znajdziecie na facebooku Śląskiej Ligi Rajdowe oraz RC ART. - organizacja eventów modelami RC.

W ostatnim tygodniu czerwca na specjalnych formularzach będzie można zgłosić swój udział w Rajdzie. Ważne aby model był w skali 1:10 oraz był to model onroad z karoserią samochodu.

Organizatorzy Moto Show Bielsko Biała razem z firmą RC ART. - organizacja eventów z modelami RC przygotowała dla Was mega atrakcje. Każda chętna osoba będzie mogła wypożyczyć profesjonalny model RC i zmierzyć się na specjalnie zaprojektowanym odcinku specjalnym. Osoby które przez cały pierwszy i drugi dzień uzyskają najlepsze czasy, na koniec dnia zmierzą się między sobą w walce o tytuł Mistrza kierownicy RC Moto Show Bielsko Biała, a także upominki i nagrody. Kolejną atrakcją będzie mobilny tor do trialu (jazda przeprawowa), na którym chętni będą mogli Jeepem Cherokee XJ spróbować swoich sił. Strome podjazdy i zjazdy, wertepy i przeszkody, innymi słowy prawdziwe piekło, a więc to co wielbicie off roadu lubią najbardziej.

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/eventyrc


Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "PRAWKO" Piotr Bujak, 34-120 Andrychów, ul.Legionów 17, NIP: 5512336177 w celu zgłoszenia na wydarzenie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności
Formularz został wysłany!
Formularz nie został wysłany!